all travel&inspiration

Misja: Boże Narodzenie 2013

aniakruk_kruk_prezent_bizuteria_gwiazdka

Odliczamy. 20 grudnia, czyli 4 dni do Świąt. APOGEUM gorączki świątecznej!

Dla nas to najbardziej pracowity czas w roku. Wiecie, że spośród najpopularniejszych prezentów kupowanych na gwiazdkę, biżuteria znajduje się w TOP 3 ? Najchętniej kupujemy na prezenty: książki, kosmetyki oraz biżuterię. Zastanawiałam się dlaczego – i chyba wiem. Biżuteria wyraża nasze emocje, górnolotnie mówiąc: jest pięknem uwolnionym od funkcji, użyteczności, praktycznego wymiaru. Biżuterię kupujemy, żeby sprawić komuś przyjemność (albo sobie), wyrazić nasze uczucia. Jest spełnieniem marzenia, kaprysu, zachcianki – a nie potrzeby. I za to ją tak cenimy. Biżuteria ma sprawić, żeby życie było piękniejsze, żebyśmy MY były piękniejsze :) Dlatego jest tak wyjątkowym prezentem, bo wszyscy wiedzą, że przyjemniej dostać coś pięknego niż coś praktycznego!

Pamiętam jak mój tata kiedyś podarował mojej mamie na gwiazdkę komplet garnków (zdarzyło się raz, i już nigdy więcej nie popełnił tego błędu…). Ok, niby fajnie, bo praktycznie, ale kto chce dostać garnki na gwiazdkę?! Wyobraźcie sobie, z jednej strony garnki, nawet te najlepsze, z tysiącem super powłok, nieprzywierające, które w ogóle może jeszcze same gotują. Z drugiej strony naszyjnik, pięknie zapakowany, w błyszczącej różowej torebeczce ustawiony pod choinką. Macie jeszcze wątpliwości co sprawi więcej radości??? ;)

Kocham moją pracę właśnie za to, że mam przywilej tworzyć rzeczy, które spełniają marzenia i przynoszą ludziom tyle radości. To naprawdę super uczucie, szczególnie teraz na Gwiazdkę. Ostatnio spotkałam się z koleżanką na kawę w poznańskim “Ptasim Radiu”, i przez przypadek byłam świadkiem jak dwie dziewczyny dostały w prezencie biżu w naszej torebeczce. Nie mogłam dojrzeć, która to kolekcja, ale widziałam jak się cieszą, jak zadowolone i dumne stawiają nasze różowe torebeczki na stoliku.

I wtedy wiem, że warto siedzieć w pracy do wieczora, zarywać nocki i pracować w weekendy.
Dla Was! ♥

PS. Wy też się robicie tacy sentymentalni, gdy przychodzą Święta? Nic tylko obejrzeć po raz setny “Love actually”… ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *