Srebro

Jest to najbardziej znany i lubiany wśród klientów, materiał do produkcji biżuterii. Jego popularność wynika z łatwej dostępności, a co za tym idzie niskiej ceny. Srebro jest bardzo plastyczne i kowalne, dlatego bardzo łatwo można z niego formować różne kształty. Posiada piękną, srebrzystobiałą barwę.
W przyrodzie srebro występuje w postaci rodzimej, w połączeniu z innymi pierwiastkami, razem tworząc minerał. Do produkcji biżuterii używa się srebra w stopie z miedzią (próba 925, czyli 92,5% to srebro a reszta to miedź).
Srebro ważną rolę w codziennym użytkowaniu odgrywało już w czasach starożytnych, gdzie wybijano monety ze srebra i tworzono z niego naczynia i sztućce. Dzisiaj, obok wykorzystywania w jubilerstwie, srebro znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia: medycynie, fotografii, do produkcji luster czy w elektronice.

Biżuteria ze srebra

Biżuteria ze srebra cieszy się ogromną popularnością. Jest zdecydowanie bardziej atrakcyjne cenowo niż biżuteria ze złota - co pozwala na małe szaleństwa i zakup nowych wzorów do szkatułki co sezon. A przy tym biżuteria ze srebra cieszy się dużą trwałością i doskonałą jakością, odpowiednio pielęgnowana może nam służyć przez wiele lat, w przeciwieństwie do materiałów takich jak znal, aluminium, czy wszystkie tajemnicze mieszanki oznaczone “metal”, które znajdziemy w sieciach odzieżowych. Srebro próby 925, bo wyłącznie takie mamy w ofercie ANIA KRUK, nie uczula, więc śmiało mogą nosić je osoby z alergią na nikiel czy mosiądz.

Żeby srebro było trwałe, należy poddać je rodowaniu. Więcej o rodowaniu przeczytasz tutaj.