Rodzaje kamieni naturalnych

Od wieków ludzie wierzą w magiczną moc kamieni i w nich lecznicze właściwości. Kamienie niosą ze sobą pozytywną i dobrą energię, przynoszą szczęście, są naszymi talizmanami i chronią przed złem. Można dobrać odpowiedni kamień do znaku zodiaku czy znaleźć taki, który przyniesie nam to czego pragniemy. Możemy wierzyć w to lub patrzeć z przymrużeniem oka ;) ale posiadanie przy sobie symbolicznego amuletu na pewno nie zaszkodzi, a może przynieść wiele pozytywnych rozwiązań.

 • Agat

  posiada bardzo charakterystyczny układ barw, zbudowany jest z wielu warstw o różnym zabarwieniu (dominuje kolor różowy, szary i brunatny). Kamień ten wzmacnia ciało i duszę, dodaje pewności siebie i gwarantuje równowagę w życiu. Agat udziela daru pięknego słowa, dlatego warto by nosili go ci, którzy na co dzień są mówcami i często posługują się językiem. Ponadto wierzy się, że agat wzmacnia i uspokaja serce.

 • Ametyst

  jest odmianą kwarcu o fioletowo purpurowym zabarwieniu. Symbol władzy i czystości duchowej. Oddala złe emocje i niepokoje, zapewnia wewnętrzny spokój. Wyostrza intuicję i świadomość, a także harmonizuje życie erotyczne ;)

 • Awenturyn

  rzadko występuje w przyrodzie. Jest najczęściej zabarwiony na zielono, ale można spotkać też jego czerwoną lub brunatną wersję. Symbolizuje szczęście i przynosi dużo pieniędzy. Pomaga się wyciszyć i odnaleźć spokój. Dodaje pewności siebie, pobudza kreatywność i przynosi pogodę ducha.

 • Hematyt

  posiada czarną barwę, o silnie metalicznym połysku. Natomiast jego sproszkowana wersja ma barwę krwiście czerwoną. Dodaje sił życiowych i jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Pomaga się skoncentrować i sprzyja powstawaniu nowych pomysłów. Hematyt chroni przed negatywną energią. Jest bardzo pomocny w leczeniu chorób układu krwionośnego. Dodaje siły i odwagi.

 • Jaspis

  kamień pełen różnych barw, od żółtego, poprzez brązowy i czerwony, aż do zielonego i fioletowego. Jest wyjątkowy, ponieważ za każdym razem może występować w innej barwie. Chroni i pochłania negatywną energię. Poprawia atmosferę w pracy i w życiu rodzinnym. Pomaga w realistycznym postrzeganiu świata. Jaspis uczy wytrwałości i sprzyja trwaniu w skromności.

 • Kwarc

  kamień niesie ze sobą mnogość barw. Występuje w postaci przezroczystej (tzw. kryształ górski), ale także może być mlecznobiały, żółty, zielony, różowy, fioletowy, niebieski i czarny. O kwarcu różowym mówi się, że jest kamieniem miłości. Otwiera serce na to co piękne, pobudza do tworzenia i działania. Kryształ górski pochłania niekorzystną energię, pomaga oczyścić umysł i osiągnąć wewnętrzną harmonię. Kwarc dymny natomiast, dodaje odwagi i pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój.

 • Labradoryt

  występuje w wielu odcieniach, ma piękne kolory, duży połysk i blask. Pomaga stać się oryginalnym, oczyszcza z negatywnej energii. Dodaje odwagi i sprzyja jasności umysłu. Labradoryt poprawia pewność siebie i pomaga odnaleźć pasję i życiową drogę. Przyczynia się do pojawienia się radości i sprzyja rozwiązywaniu problemów.

 • Lapis lazuli

  występuje w postaci pięknego, niebieskiego kamienia. Pobudza optymizm i chęć do życia. Lapis uważany jest za święty kamień, jest odpowiedzialny za mądrość i kierowanie umysłem. Wzmacnia wiarę w siebie. Usuwa negatywne myśli i zwalcza złą energię.

 • Onyks

  jest odmianą chalcedonu, o biało czarnej barwie. Symbol mocy i siły. Pomocny dla ludzi, którzy w swoim życiu doświadczają dużego stresu. Wyostrza zmysły i zapewnia stabilność psychiczną. Onyks pomaga zakończyć toksyczne relacje i panować nad emocjami. Uwalnia od smutku i żalu, a także przyciąga szczęście i pozytywne emocje.

 • Turkus

  kamień o jasnoniebieskim lub morskim kolorze. Turkus chroni przed złem i wypadkami. Dodaje dużo optymizmu i sił do życia. Pobudza kreatywność i wyobraźnię. Pomaga zachować pogodę ducha i pozytywną energię. Kamień ten ułatwia komunikację między ludźmi i pomaga wyrazić swoje myśli.

 • Amazonit

  minerał o zielonym lub niebieskoszarym zabarwieniu. Skuteczny w walce ze strachem i zmartwieniami. Kamień przeznaczony dla samotników - przywraca wiarę i nadzieję. Pomaga w realizacji marzeń. Kamień młodości, pozwala również zachować spokój i harmonię. Ułatwia wyrażać emocje i pomaga w realizacji wszystkich pomysłów.

 • Sodalit

  ciemnoniebieski minerał nazywany kamieniem twórców. Oczyszcza i odpręża umysł. Pomaga wyrażać myśli, emocje i uczucia. Sprzyja logicznemu myśleniu. Dzięki swojej barwie posiada uspokajające właściwości. Sodalit łagodzi lęk i pozwala osiągnąć równowagę. Pomaga jasno spojrzeć na świat.

 • Lawa

  wulkaniczna - czarny kamień o porowatej strukturze. Zabiera negatywną energię, by zamienić ją w pozytywną. Wpływa uzdrawiająco na ciało i umysł. Pobudza umysł do działania. Oczyszcza i działa uspokajająco.

 • Howlit

  jego naturalnym kolorem jest mleczna biel, często przecięta ciemnobrązowymi lub czarnymi paskami. Howlit to kamień mądrości, otwiera umysł i mobilizuje do nauki. Uczy cierpliwości i uodparnia na agresję ze strony drugiego człowieka. Pobudza zaufanie do otaczającego świata. Przynosi głęboki i spokojny sen.

 • Opal

  niezwykły kamień zachwycający niezliczoną ilością barw mieniących się w obecności światła. Rozwija wyobraźnię i kreatywność. Pomaga wydobyć wewnętrzne piękno. Sprzyja zachowaniu wewnętrznej równowagi. Sprzyja dobrobytowi i pomaga dostrzec piękno otaczającego świata. Pozwala dostrzec różne perspektywy danej sytuacji.