My już wiemy ponieważ w naszej firmie pracujemy wykorzystując metodę Donalda Cliftona w instytucie Gallupa (najstarszym instytucie badania opinii społecznej na świecie).
Talenty mierzymy i sprawdzamy liderom obszarów i menedżerom (po okresie próbnym) z pomocą tzw. „testów Gallupa”
Nie do końca zgadzamy się z tym, że jest to test – w końcu w każdym teście są jakieś niepoprawne odpowiedzi. Tymczasem w teście Gallupa nie ma ani jednej. Pozwala nam to po prostu cieszyć się tym kim jesteśmy i jacy jesteśmy.
Aby lepiej zrozumieć i wykorzystać nasze talenty uczestniczymy w warsztatach.
Celem warsztatów było dokładniejsze poznanie i określenie natężenia naszych talentów oraz sposobu, w jaki najlepiej możemy z nich korzystać w naszej codziennej pracy.
Wspólne warsztaty pozwoliły nam nie tylko lepiej poznać siebie, ale także współpracowników. Po co? By zrozumieć siebie nawzajem oraz sposoby działania i dzięki temu skuteczniej współpracować.

Chcemy się podzielić refleksją Ani i Kasi, na temat własnych talentów.
Zadaliśmy im pytanie:
W jaki sposób wiedza o Waszych talentach, które odkryłyście po przeprowadzeniu testu, pomogła Wam w pracy, udoskonaliła ją i pomogła lepiej poznać siebie lub Wasze mocne strony?
Co zmieniła w pracy lub podejściu do niej i dlaczego okazało się to dla Was ważne (lub może było przełomem?)
Ania Kruk, CEO, Co Founder ANIA KRUK
„Moje talenty to:
UCZENIE SIĘ | ZGODNOŚĆ | INDYWIDUALIZACJA | OSIĄGANIE | ODPOWIEDZIALNOŚĆ | UKIERUNKOWANIE | KOMUNIKATYWNOŚĆ | WSPÓŁZALEŻNOŚĆ | BLISKOŚĆ | INTEGRATOR 💖
Muszę przyznać, że odkrycie własnych, mocnych stron to taki moment kiedy ze zdziwieniem mówisz sobie: “Aha, to nie wszyscy tak mają? Nie wszyscy cieszą się na webinar o modelach biznesowych w piątek wieczorem? Nie każdego męczą konflikty? Nie każdy uważa, że zawsze można było coś zrobić lepiej? ” 😉
Ta świadomość działa tak, że zaczynasz postrzegać rzeczy, które uważałaś za normalne (a u innych ich nie widzisz) – jako Twoje supermoce. To oczywiście jest proces, bo nie wszystkie swoje talenty od razu lubisz. O nie. Gallup to podchwytliwa metoda. Ja na początku widziałam same minusy ZGODNOŚCI (to przykładowo unikanie konfrontacji) i ODPOWIEDZIALNOŚCI (czyli brania na siebie za dużo), ale teraz, gdy się ich nauczyłam, oswoiłam, obserwuję, że udaje mi się je przekuć w coś świetnego, korzystnego. To, moim zdaniem, naprawdę fajny kierunek rozwoju. 🙂
W pracy wykorzystuję wszystkie talenty. Zrozumiałam, że nie każdy tak bardzo, jak ja lubi szukać nowych metod i informacji – więc po prostu z czasem wzięłam na siebie rolę przekaźnika. Czytam, analizuję i przekazuję idee, informacje dalej. Talent OSIĄGANIE oznacza, że lubię pracować. Dużo pracować. KOMUNIKATYWNOŚĆ, że mówię za dużo i tak się zapalam do tematów, że muszę pilnować, żeby dać komuś dojść do głosu ale, z drugiej strony – bardzo ważna jest dla mnie klarowna komunikacja i jasne krystalizowanie celów i pomysłów.
INDYWIDUALIZACJA I ZGODNOŚĆ – po angielsku HARMONY – pomagają mi budować zespół, bo mój sposób myślenia to sytuacje win-win. Szukanie równowagi w układach, gdzie obie strony wzajemnie sobie coś dają, a czyjąś “odmienność” jest dla mnie zawsze zaletą (wnosi nową jakość.)
Zdecydowanie stwierdzam, że bez badania i twardego nazwania talentów i pracy nad nimi, nie wiedziałabym tego jak i dlaczego działam. Ta świadomość jest naprawdę bezcenna.”

Katarzyna Nowacka, Head of Product Department ANIA KRUK
„Moje talenty to:
BLISKOŚĆ | OSIĄGANIE | WIARA W SIEBIE | POWAŻANIE | STRATEG | UCZENIE SIĘ | AKTYWATOR | UKIERUNKOWANIE | DOWODZENIE | INDYWIDUALIZACJA 💖
Odkrycie talentów Gallupa naprawdę pomogło mi uzmysłowić sobie ogrom rzeczy o mnie samej. Przede wszystkim, jak wiele pracy przede mną, aby w pełni wykorzystać to, w czym jestem dobra, oraz jaki potencjał, który jest we mnie jestem w stanie wyzwolić. Czyli mówiąc wprost – odkryłam w sobie nowe możliwości i pola do rozwoju. 🙂
Uwielbiam moje talenty. Są zdecydowanie z serii tych energizujących – szybkie, zdecydowane i konkretne. Dzięki nim działam i dopinam wiele spraw bardzo efektywnie. Mam też wielką świadomość tego, ile kryje się w nich pułapek, których trzeba unikać (i tego unikania też musiałam się nauczyć i cały czas nad tym pracuję). Przykład – nie da rady ciągle i bez przerwy aktywować i osiągać, aktywować i osiągać (tu kłaniają się moje talenty AKTYWATOR I OSIĄGANIE). Warto na chwilę się zatrzymać, celebrować sukces, zastanowić się i chociaż trochę odpocząć. W przeciwnym razie grozi zmęczenie i wypalenie.
Warsztaty z Dominikiem dodatkowo upewniły mnie, że zawsze warto inwestować w dostosowanie komunikatu do odbiorcy (INDYWIDUALIZACJA). Każdy z nas jest inny i mamy różne potrzeby. Siłą rzeczy więc każdy trochę inaczej rozumie i interpretuje świat oraz to, co słyszy. Warto każdorazowo upewnić się, że komunikat dotarł w takiej formie w jakiej chcieliśmy go przekazać.
Kluczowe było również (a może nawet przełomowe!) dojście do tego, w czym nie jestem najlepsza, po prostu w czym potrzebuję pomocy. To znalezienie sobie odpowiednich „pomocników”, czy po prostu „współpracowników”, było bardzo ważnym krokiem. Nareszcie przestałam czuć presję, by doszkalać się w obszarach, które były dla mnie bardzo uciążliwe (a nie miałam tych talentów). Teraz po prostu staram się budować zespół, który uzupełnia i wspiera moje talenty oraz uzupełnia i wspiera siebie nawzajem. Deleguje zadania, w których inni są świetni, a mi sprawiają problem i to się nie tylko doskonale sprawdza, ale też jest bardzo wyzwalające.” 🙂
To co, skusicie się, by zbadać swoje talenty? Co o tym sądzicie?