lifestyle

Łącznie biżuterii w niestandardowy sposób

zdjecie-laczenie-bizuterii

Zaskakujące zestawienia rozmaitych dodatków potrafią zmienić nasze postrzeganie wielu spraw. Dlatego warto jest czasami pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa, na przykład przy wybieraniu biżuterii na dany dzień. Podpowiadamy, jak tworzyć niecodzienne połączenia z ozdób różnego typu, zachowując jednocześnie dobry smak i nie pozostając w tyle z najnowszymi trendami.

Trzy naszyjniki? Czemu nie!

Biżuterię można eksponować na wiele sposobów, ale jeśli chodzi o naszyjniki, najczęściej nosimy je pojedynczo. To pierwszy krok w stronę popadnięcia w rutynę, więc lepiej szybko zmień przyzwyczajenia i przynajmniej raz na tydzień załóż kilka łańcuszków jednocześnie. Musisz jednak pamiętać, że biżuteria w większej ilości nie może być dobierana nieświadomie. Prezentujemy przykładowy zestaw, który nigdy Cię nie zawiedzie. Bazując na nim, da się stworzyć dużo innych, równie oryginalnych kompletów.

Połączenie składa się z trzech naszyjników, a każdy z nich pochodzi z innej kolekcji. Mimo, że różnią się od siebie wieloma elementami, razem tworzą ciekawą i, co najważniejsze, spójną ozdobę. Pierwszy naszyjnik to model Loco Star. Jest srebrny i posiada modną zawieszkę w postaci geometrycznego diamentu. Łańcuszek jest delikatny, a jego maksymalna długość to 45 cm.

naszyjnik-sbi-ns0450-c-aniakruk-pl-31

Te informacje pozwolą nam dobrać kolejne dwa naszyjniki. Jeden powinien być znacznie dłuższy, jak posrebrzana ozdoba z kolekcji Pixels. Wisiorek ma aż 80 cm, więc będzie doskonale widoczny i nie zakryje wcześniej założonego wisiorka z diamentem. Splot łańcuszka nie jest tak drobny jak w pierwszym naszyjniku, co pięknie rozróżnia oba dodatki.

naszyjnik-mwk-n120-02s-c-aniakruk-pl-31

 

Ostatni model nie może być łudząco podobny do poprzednich. Najlepiej, gdyby posiadał podobną zawieszkę, ale inny łańcuszek. Dobrze sprawdzi się naszyjnik Goya. Jest równie nowoczesny i wyposażono go w srebrne elementy. W odróżnieniu od wcześniejszych modeli, ten wykonano ze sznurka. Czarny, elegancki splot pięknie prezentuje abstrakcyjną zawieszkę. Będzie idealnym uzupełnieniem dla popularnego diamentu i bajkowego pakera z pikseli.

 

naszyjnik-skl-ns0010-c-aniakruk-pl-30

Nasza rada: nie bój się większej ilości biżuterii. Trzy lub więcej naszyjników to nie zbrodnia, a estetyczny przepych. Dobrane z głową, będą interesującą ozdobą i Twoim autorskim zestawem. Wyraź siebie!

Czytaj także: Biżuteria na prezent bez okazaji

 

Co połączyć, żeby otrzymać zestaw idealny?

Bywa, że trzeba się sporo napracować, zanim ujrzy się pierwsze efekty. Z biżuterią jest podobnie: metodą prób i błędów uczymy się kreować nieszablonowe połączenia. Jeśli jesteś na początku drogi prowadzącej do umiejętnego dobierania ozdób, oferujemy kilka porad, które na pewno ułatwią Ci przygodę z tworzeniem własnych kompozycji.

Krok pierwszy: wybierz bazowy dodatek. Może to być naszyjnik lub bransoletka. Opieramy się na dobrze widocznych partiach ciała, czyli szyi i nadgarstku prawej ręki. To do nich będziemy dobierać pozostałe elementy, w tym kolczyki i pierścionki. Kolejną kwestią jest unikanie wszystkiego, co oczywiste. Przykładowo: jeśli zdecydowałaś się na bransoletkę z kamieni naturalnych, logika podpowiada, by naszyjnik także był ozdobiony kamieniami. Skończ z takim myśleniem! Kamienie zjawiskowo wyglądają nie tylko w towarzystwie swoich braci.

bransoletka-mak-an0390-aniakruk-pl-30

Bransoletka z kolekcji Marocco została wykonana z kolorowych agatów. Kluczową informacją jest, że ozdoba posiada zapięcie z mosiądzu. To właśnie ono powinno nas kierować przy dobieraniu reszty biżuterii. Nie szukajmy kolczyków z kamieniami, lecz takich, które są wykończone tym samym materiałem, co bransoletka. Rewelacyjnym uzupełnieniem agatów będą kolczyki Shine. Choć ozdabiają je trójkątne kryształki z pozoru nie pasujące do okrągłych kamieni, łańcuszek i wykończenie z mosiądzu spajają oba dodatki. W ten sposób uzyskaliśmy połączenie, które ze sobą współgra i robi wrażenie w nieoczywistym stylu.

kolczyki-mwk-k105-c-aniakruk-pl-30

Nauka umiejętnego konstruowania zestawów biżuterii może trwać latami. A ponieważ najefektowniejszą metodą jest uczenie się na błędach, zapraszamy do naszego butiku. W nim znajdziesz tysiące dodatków, z których możesz do woli tworzyć połączenia na różne okazje.

 

 

AK-TEAM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *