all

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Duże koła, subtelne sztyfty, a może długie kolczyki wiszące? Przy wyborze idealnej biżuterii powinnaś kierować się nie tylko jej estetyką, ale również geometrią. Źle dobrane kolczyki zaburzą proporcje Twojej twarzy, a przecież zależy Ci na tym, aby podkreślić jej piękno. Podpowiadamy, jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy, aby wydobywały z niej to, co najlepsze.

Jakie kolczyki do jakiej twarzy?

Wyróżnić można wiele podziałów kształtów twarzy, ale bazowe są następujące: owal, okrąg, trójkąt i kwadrat. Ocena szerokości czoła, kości policzkowych oraz wyglądu podbródka pozwoli Ci określić kształt twarzy i na tej podstawie dobrać odpowiednie kolczyki, dzięki którym podkreślisz swoją urodę i skorygujesz pewne jej mankamenty. Z naszego poradnika dowiesz się, komu pasują kolczyki koła, dla kogo kolczyki wiszące będą najlepsze, a nawet jakie kolczyki wyszczuplają twarz. 

Jakie kolczyki do twarzy owalnej?

Twarz owalna uchodzi za najbardziej proporcjonalną. Z tego powodu pasuje do niej większość dostępnych na rynku modeli kolczyków. Regularne i łagodne rysy, delikatnie zaokrąglony i lekko wysunięty do przodu podbródek, linia czoła równa kościom policzkowym – to jej charakterystyczne cechy. Harmonijne linie twarzy owalnej nie wymagają korekty. Jeżeli jesteś jej szczęśliwą posiadaczką, możesz sobie pozwolić na modne od wielu sezonów kolczyki koła, delikatne łezki czy duże, zwisające spirale. Zrezygnuj jednak z kolczyków idealnie odwzorowujących kształt Twojej twarzy – modele owalne mogą zaburzyć jej regularne proporcje. Unikaj też długich i wąskich kolczyków – w ten sposób unikniesz efektu zbyt pociągłej twarzy. Jeżeli chcesz jeszcze bardziej podkreślić swoją delikatną urodę, postaw na kanciaste kształty. Prostokąty, kwadraty, trójkąty i romby wyeksponują jej rysy, podkreślą kości policzkowe i sprawią, że Twoja twarz nabierze wyrazu.

Jakie kolczyki do okrągłej twarzy?

Okrągła twarz, tzw. baby face, charakteryzuje się niskim czołem, pełnymi policzkami oraz zaokrąglonym podbródkiem. Jej wysokość i szerokość jest taka sama, dlatego przy takim kształcie należy unikać okrągłych i owalnych form. Najlepsze będą kolczyki, które wyszczuplają twarz i optycznie ją wydłużają, a więc długie, wiszące modele – nawet te sięgające ramion. Jakie jeszcze kolczyki pasują do okrągłej twarzy? Możesz śmiało postawić na nieregularne wzory i geometryczne kształty, które dodadzą jej wyrazistości i ekspresyjności. Dzięki nim zachowasz też odpowiednie proporcje i wysmuklisz nieco twarz. Sięgaj po kolczyki wydłużone i wąskie – w takiej biżuterii Twoja twarz będzie prezentować się najlepiej.

Jakie kolczyki do trójkątnego kształtu twarzy?

Wąski, często spiczasty podbródek, szeroko rozstawione kości policzkowe i szerokie czoło to cechy charakterystyczne twarzy trójkątnej, nazywanej też często twarzą w kształcie serca. Jeżeli jesteś jej posiadaczką, powinnaś postawić na biżuterię, która optycznie poszerzy ją na wysokości kości policzkowych i pozwoli zachować proporcje pomiędzy szerokim czołem a wąską brodą. Najlepszym rozwiązaniem okażą się masywne i wyraziste kolczyki, a także wszelkie formy geometryczne i kanciaste wykończenia. Możesz postawić na modele w formie łezki lub owalu, a także kolczyki sztyfty, dzięki którym Twoja twarz stanie się bardziej harmonijna. Dobrym wyborem będą kolczyki rozszerzające się ku dołowi. Unikaj wąskich i podłużnych modeli – unikniesz w ten sposób niechcianego efektu wydłużenia twarzy.

Jakie kolczyki do kwadratowej twarzy?

Kwadratowa twarz charakteryzuje się szerokim czołem, wydatną żuchwą oraz dość mocnymi rysami. Szerokość w obrębie czoła, policzków oraz szczęki jest bardzo podobna. Dość wydatne kości policzkowe zazwyczaj rzucają się w oczy, dlatego zadaniem kolczyków powinno być złagodzenie rysów. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku będzie dość łagodna biżuteria. Możesz postawić na kolczyki w kształcie koła, obręczy lub łezki. Postaw na modele, dzięki którym twoja twarz stanie się bardziej pociągła. Unikaj geometrycznych kształtów i ostrych krawędzi. Jeśli masz kwadratową twarz i zastanawiasz się, komu pasują duże kolczyki koła, odpowiadamy: właśnie Tobie! Klasyczne okręgi, piękne owale i opływowe kształty dodadzą Twojej twarzy lekkości i pięknie złagodzą rysy.

Poszukując idealnej pary kolczyków, pamiętaj także o zasadzie ich dobierania do typu urody. Złota czy srebrna biżuteria? Jeżeli odcień Twojej skóry jest ciepły, postaw na złote kolczyki wzbogacone o kamienie szlachetne i kolorowe cyrkonie. Jeżeli natomiast masz chłodny typ urody, sięgaj po srebrne kolczyki uzupełnione delikatnymi perłami. 

Czy wiesz już, jaki jest kształt Twojej twarzy? Wybierz swoją ulubioną parę kolczyków i poczuj się w niej wyjątkowo.

Życzymy zjawiskowej biżuterii na każdy dzień.