lifestyle

Biżuteria na wielkie wyjście

Zdjęcie-kontekstowe-Paris-Paris

Zbliża się dzień, na który długo czekałaś? Ślub przyjaciółki, ważna rocznica lub pierwsza randka? Niezależnie od okazji, na wielkie wyjście zawsze trzeba się odpowiednio przygotować. Prezentujemy biżuteryjny savoir – vivre. Przekonaj się, czy jesteś gotowa na niezapomniany wieczór.

Twórz własne zestawy biżuterii

To ważne, żeby biżuteria do siebie pasowała. Nie musisz wybierać kompletu, ale dodatki nie mogą się wzajemnie wykluczać. Żeby wykreować osobisty zestaw, który nie będzie passé.

Uważaj również na kształt biżuterii. Duże kolczyki z motywem kwiatów nie będą wyglądały dobrze z geometrycznym naszyjnikiem.

Jako kobiety, kochamy pierścionki. Jednak trzeba zdać sobie sprawę, że nie wszystkie ulubione dodatki będą ze sobą współgrały. Podwójny pierścionek na jeden palec nie powinien znaleźć się obok wymyślnej ozdoby stylizowanej na węża. Tak mocne akcenty dobrze wyglądają w pojedynkę.

pierścionek-FADO-2

Wiedz, kiedy powiedzieć: stop! Ozdoby sznurkowe są efektowne, ale tylko do pewnego stopnia. Dlatego zakładaj je z umiarem. Gdy wybierasz kilka bransoletek, może warto zrezygnować z naszyjnika? Zamiast niego, dopełnij stylizację pasującymi kolczykami.

Jeden kolczyk zamiast pary

Podczas wielkiego wyjścia, trzeba robić wielkie wrażenie. Niecodziennym i doskonałym dodatkiem na tę okazję będzie nausznica na jedno ucho. To dość ciężka biżuteria, więc nie nosi się jej często. Dzięki nowatorskim wzorom, jest to kolczyk jedyny w swoim rodzaju. Ozdabia całe ucho i pięknie podkreśla jego kształt.

Wybierając nausznice, trzeba uważać, bo taka biżuteria stanowi duży kontrast dla innych mocnych elementów, np. ciemnych oprawek okularów. Staraj się omijać takie połączenia. Jeśli planujesz zaakcentować ucho, a nosisz okulary, tego wieczoru załóż szkła kontaktowe.

Nausznice-ANGELS-&-DEMONS-2

Nausznica jest bardzo wyrazistym dodatkiem, który nie potrzebuje wielu towarzyszy. Wystarczą jej pierścionki w tym samym kolorze. Niekoniecznie z podobnym motywem. Jeżeli wybrałaś kolczyk w kształcie smoka zionącego ogniem, nie skupiaj się na tym, by reszta ozdób nie odbiegała od tej tematyki. Ważny jest styl, w jakim utrzymasz całą biżuterię. Nasza rada: na ważne wyjścia szczególnie nadają się eleganckie nausznice, najlepiej błyszczące, bo takie dyskretnie rzucają się w oczy.

Zobacz także: Nausznice – mały przewodnik po nietypowych kolczykach

Bransoletka na rękę i palec

Kto powiedział, że bransoletki muszą być nudne? Ważna impreza to kolejny powód, by dać szansę innowacjom. Modyfikacje tradycyjnej biżuterii zawsze mile zaskakują. Świetnym przykładem zabawy formą są bransolety na rękę i palec. Cały urok tego dodatku kryje się w subtelnie zdobionym łańcuszku łączącym bransoletkę z elementem przypominającym pierścionek. To unikalny dodatek. Co ciekawe, w Polsce wciąż niewiele osób o nim słyszało. Warto też wspomnieć, że wybierając taką ozdobę, dodatkowo wysmuklimy swoją dłoń.

Bransoletka-PARIS-PARIS

Biżuterię wymienioną w artykule, a także wiele innych dodatków idealnych na wielkie wyjście, znajdziesz w Butiku Ani Kruk.

 

AK-TEAM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *