all

Co na prezent dla nauczyciela? 10 pomysłów na koniec roku

Co można kupić wychowawcy na koniec roku szkolnego? To pytanie zadają sobie setki uczniów, szczególnie jeżeli to rok, w którym kończą jeden z etapów edukacji. Kwiaty i czekoladki to prezent zawsze na miejscu, ale ani niezbyt oryginalny i trwały. Warto zastanowić się, jaki prezent dla wychowawcy na koniec szkoły kupić, by był miłym wspomnieniem wspólnie spędzonych lat, praktycznym podarunkiem, a jednocześnie nie wprowadził obdarowanego pedagoga w zakłopotanie.

Jeśli, jako rodzicie nie macie jeszcze żadnego pomysłu, a chcielibyście przygotować wspólny prezent dla wychowawcy na koniec roku szkolnego, możecie skorzystać z naszych propozycji.

Prezent dla nauczycielki karta podarunkowa

Prezenty na zakończenie roku szkolnego dla nauczycieli – czy wypada wręczać takie upominki?

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla wychowawcy czy nauczyciela, budzi wśród rodziców wiele wątpliwości. Wypada coś wręczyć, czy nie? Wiele osób nie widzi w tym nic złego, szczególnie gdy zarówno dzieci, jak i ich rodzice, darzą danego pedagoga sympatią. Jest to doskonały sposób na okazanie wdzięczności za lata zaangażowania w przekazywanie wiedzy i wychowanie dzieci. Część rodziców jest jednak zdania, że nauczyciel za swoją pracę otrzymuje wynagrodzenie i jakakolwiek dodatkowa gratyfikacja jest zbędna. Decydując się na prezent dla wychowawczyni lub wychowawcy na zakończenie roku szkolnego, warto również wziąć pod uwagę, że niektórych ludzi, jakikolwiek upominek, nawet ten najdrobniejszy, może wprowadzić w zakłopotanie. Dla tych, którzy jednak pragną w tym wyjątkowym dniu okazać swoją wdzięczność, przygotowaliśmy pomysły na prezenty na zakończenie roku dla nauczycieli.

Jaki prezent na pożegnanie nauczyciela? 10 propozycji na koniec roku szkolnego

Uniwersalne, praktyczne, stylowe, wywołujące uśmiech na twarzy lub łzy wzruszenia – takie są nasze pomysły na upominki dla nauczycieli na koniec roku.

 1. Bon podarunkowy
  Jeśli nie wiadomo, co kupić wychowawcy, na koniec roku to zawsze bezpiecznym rozwiązaniem jest bon podarunkowy. Może to być voucher do SPA, który dostarczy odrobiny relaksu po całym dniu prowadzenia zajęć lekcyjnych, karta podarunkowa do salonu jubilerskiego, dzięki któremu nauczycielka może wybrać swój ulubiony element biżuterii, czy bon do ulubionej drogerii. Tym, którzy uwielbiają bujać w obłokach, można nawet sprezentować voucher na lot balonem!
 2. Bransoletki
  Subtelny prezent dla nauczycielki na koniec szkoły, który może być pamiątką na lata, na pewno stanowią bransoletki. Bransoletka sznurkowa AZYMUT z różą wiatrów lub mapą może być świetną propozycją dla nauczycielki geografii albo po prostu kobiety, kochającej podróże. Z kolei Bransoletka BELIEVE z zawieszką nieskończoności będzie doskonała dla matematyczki. Biżuteria to na tyle subtelny i niedrogi podarunek, że nie powinien wywołać zmieszania na twarzy obdarowanej osoby.
 3. Długopis / pióro lub zestaw
  Pióro czy długopis to obowiązkowy atrybut każdego belfra, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki prezent dla nauczyciela na koniec szkoły okaże się strzałem w dziesiątkę. W zależności od budżetu można zdecydować się na zakup samego pióra czy długopisu, lub całego zestawu zamkniętego w eleganckim etui.
 4. Kosz podarunkowy
  Wypełniony po brzegi ulubionymi herbatami, kawami czy słodyczami, uprzyjemni każdą przerwę. Jego zawartość można dowolnie miksować, dzięki czemu stanowi idealny prezent dla wychowawcy na koniec szkoły średniej, podstawowej czy przedszkola. Wystarczy dorzucić do niego kartkę od całej klasy, a zadowolenie nauczyciela gwarantowane.
 5. Kubek termiczny
  Aby zawsze stawić się przed dźwiękiem pierwszego dzwonka, nauczyciele często muszą porzucić marzenia o wypiciu porannej kawy w domu. Dzięki kubkowi termicznemu nie muszą wcale rezygnować z tej przyjemności, wypijając ulubiony napój w drodze do szkoły. W internecie dostępnych jest mnóstwo propozycji, również takich dedykowanych nauczycielom, opatrzonych zabawnymi tekstami. To świetna propozycja na prezent na koniec roku szkolnego dla nauczycieli z poczuciem humoru.
 6. Kolczyki
  Przez lata spędzone w szkolnej ławce uczniowie na pewno mają niejedną okazję przyjrzeć się osobie prowadzącej zajęcia. Jeśli na co dzień nosi kolczyki, to kolejna para to doskonały  pomysł na prezent dla nauczycielki na koniec roku. Po wnikliwych obserwacjach trafienie w gust nie powinno stanowić problemu. Można postawić także na modele, które mogą przywoływać na myśl prowadzone zajęcia. Kolczyki BELIEVE z monsterą można podarować nauczycielce nauk przyrodniczych, kolczyki HIPPIE piórka mogą uszczęśliwić polonistkę, a kolczyki TRENDY z monetami – nauczycielkę historii.
  pomysł na prezent dla nauczycielki na koniec roku piórka
 7. Personalizowany notatnik
  Wszystkie niezbędne informacje o wiele przyjemniej zapisuje się w personalizowanym notatniku. Na jego okładce można umieścić każdą treść, dzięki której notes stanie się wyjątkowy i za każdym razem, kiedy się po niego sięgnie, będzie przywoływał miłe wspomnienia. Obecnie notesy potrafią być prawdziwymi dziełami sztuki, dlatego stanowią niezwykle gustowny prezent dla wychowawcy na koniec roku szkolnego.
 8. Personalizowany kubek
  Na biurku większości nauczycieli oprócz obowiązkowego dziennika, długopisu czy pióra, zawsze znajduje się kubek wypełniony po brzegi ulubionym napojem. O wiele przyjemniej będzie on smakować z personalizowanego kubka, na którym można umieścić na przykład cytat, który wypłynął z ust wychowawcy i utkwił w pamięci całej klasy. Będzie to doskonały, bo drobny i niezobowiązujący prezent dla nauczyciela na koniec roku.
 9. Torba z napisem
  Spersonalizowana prosta torba z materiału, szczególnie ta opatrzona zabawnym lub miłym dla nauczyciela napisem czy cytatem, wywoła nie tylko uśmiech na twarzy, ale pozwoli spakować materiały dydaktyczne oraz sprawdzone klasówki.
 10. Zawieszka
  Zawieszki są upominkiem w bardzo dobrym guście i na lata. Jeśli więc uczniowie zastanawiają się, co kupić wychowawczyni na koniec roku, ten typ biżuterii sprawdzi się idealnie. Jest to niewielki podarunek, który daje mnóstwo możliwości. Nadaje się zarówno do dołączenia do bransoletki, jak i naszyjnika oraz występuje w wielu różnych wzorach. Wśród rozmaitych motywów wybrać można charms MIX IT z nutką, który w sam raz nada się jako upominek dla nauczycielki muzyki, czy charms MIX IT z literką dla polonistki. Oczywiście każdy z nich można podarować nauczycielce niezależnie od tego, jakiego przedmiotu uczy.
  prezent dla wychowawcy na zakończenie roku szkolnego nutka

Prezent dla nauczyciela na pożegnanie liceum

Prezent dla nauczycielki na koniec 4 klasy nie jest żadną koniecznością, ale wielu dorosłych już uczniów chce w ten sposób podziękować swoim pedagogom. Za cierpliwość, przekazywanie wiedzy, przymknięcie oka na niektóre wybryki. Tym bardziej, że wielu nauczycieli ma naprawdę ogromny wkład w przygotowanie licealistów do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu, który może zadecydować o ich dalszych losach. Wielu uczniów zastanawia się wtedy, czy wypada postawić na upominek z poczuciem humoru, czy raczej powinno się sięgnąć po prezent w dobrym guście, praktyczny i w dodatku taki, który przez lata będzie przypominał nauczycielowi o grupie osób, która go podarowała. Praktyczność, piękno i trwałość zapewni stylowa biżuteria, a tę w nieco mocniejszej wersji noszą nie tylko kobiety, ale również bardzo wielu mężczyzn. Natomiast, jeśli dana osoba, w czasie wspólnie spędzonych lat pokazała, że ma dystans do siebie, to zabawny upominek nie będzie czymś, co mogłoby zostać źle odebrane. Jak pokazują powyższe przykłady, wybuch śmiechu mogą również wywołać praktyczne upominki.

Prezent dla nauczyciela na zakończenie szkoły podstawowej

Szkoła podstawowa to czas dużej beztroski, dlatego zazwyczaj opuszczając jej mury, dzieciaki rzadko kiedy zastanawiają się, co kupić na koniec roku wychowawczyni. Inicjatywę najczęściej w ich imieniu podejmują rodzice, którzy nie do końca wiedzą, co mogłoby się spodobać danemu pedagogowi. W dodatku, im większa ilość zaangażowanych w przygotowanie niespodzianki rodziców, tym większy problem z podjęciem decyzji. Jedni  woleliby zabawny upominek, inni biżuterię, a na pewno są i tacy, którzy wychodzą z założenia, że nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie za swoją pracę i jakiekolwiek prezenty, nawet te najdrobniejsze się, mu nie należą. Warto pamiętać w takiej sytuacji, że wielu pedagogów nie ogranicza się do przekazywania wiedzy i bardzo często bierze aktywny udział w wychowywaniu swoich podopiecznych. Nierzadko też nauczyciel, jako pierwsza osoba zauważa niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o poważnych problemach, z którymi zmaga się uczeń. Jeśli jednak zostanie podjęta decyzja o wręczeniu upominku, to nasze pomysły na prezenty dla nauczycieli na koniec szkoły są na tyle uniwersalne, że każdemu powinny przypaść do gustu. Pozostaje tylko oszacować budżet, jaki chce się przeznaczyć na ten cel.

Co na zakończenie roku dla nauczyciela w przedszkolu

Dla dziecka, które dopiero poznaje świat, wychowawczyni jest jak rodzina. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców maluchów, gdy ich pociecha przestaje być już przedszkolakiem, chce odwdzięczyć się za lata wspólnych zabaw, czytania bajek, ocierania łez, rozśmieszania i pokazywania świata. To z tymi osobami dzieci poznają pierwsze litery, liczby. Co zatem rodzic może sprezentować “cioci”? Drobna biżuteria, koszt podarunkowy czy karta podarunkowa na pewno wywołają uśmiech na twarzy większości wychowawców w przedszkolu.

Pomysł na prezent dla nauczyciela na koniec roku i każdą inną okazję

Przedstawione pomysły na prezent dla nauczyciela na zakończenie roku szkolnego sprawdzą się również w przypadku wielu innych okazji, a tych w ciągu roku szkolnego znajdzie się kilka. Dzień nauczyciela, urodziny lub imieniny ulubionego pedagoga lub jego odejście z pracy. Niektóre zaproponowane prezenty dla nauczyciela na zakończenie roku są na tyle drobne i niedrogie, jak na przykład kubek czy notes, że mogą stać się nawet upominkiem wręczonym wychowawcy podczas klasowych mikołajek.

co na prezent dla nauczyciela sznurkowa bransoletka

Wspólny czy indywidualny prezent dla wychowawcy na zakończenie roku szkolnego?

Wszystko zdaje się przemawiać za wspólnym prezentem. Po pierwsze, przy stosunkowo niewielkiej składce, można pozwolić sobie na droższy, dobrej jakości prezent dla wychowawcy na koniec roku. Po drugie, nie uwydatnia to różnic ekonomicznych pomiędzy uczniami. Po trzecie, nie zasypuje się pedagoga dziesiątkami prezentów, które może być ciężko upchnąć na kilkudziesięciometrowej przestrzeni mieszkania. Jeżeli jednak masz powody, aby indywidualnie podziękować nauczycielowi, to zrób to, ale na osobności nie afiszując się z tym i nie wprawiając go w zakłopotanie. Zanim jednak każdy uczeń czy rodzic zacznie wybierać, z naszych propozycji to, co można kupić nauczycielowi na koniec roku, polecamy dowiedzieć się, czy dyrekcja danej placówki nie wprowadziła zakazu wręczania takich upominków. Staje się to bowiem powszechnie stosowaną praktyką w niektórych szkołach.

Idealny prezent na koniec roku dla nauczyciela

Jaki prezent dla nauczyciela na koniec roku będzie zatem idealny? Biżuteria, personalizowany kubek, notatnik? Tak naprawdę każdy z nich, pod warunkiem, że w parze z upominkiem idzie wdzięczność i szczere podziękowanie. Na pewno każda z tych propozycji zyska na wartości, głównie tej sentymentalnej, jeśli upominek opatrzy się grawerem w postaci ulubionego cytatu nauczyciela, jego powiedzonka czy określenia zrozumiałego tylko wtajemniczonym. To znak dla nauczyciela, że uczniowie go znają i że go słuchali, mimo że czasem podczas lekcji sprawiali odmienne wrażenie. Kosztowny prezent dla wychowawcy na koniec liceum czy podstawówki wcale nie zagwarantuje, że będzie on trafiony. Pamiętaj, że czasem to kreatywność i drobne, symboliczne gesty znaczą więcej niż pieniądze.

Życzymy zjawiskowej biżuterii na każdy dzień.