all events

Hello, Wrocław!

Ostatnio mocno odpłynęłam na blogu w kierunku lifestyle’u, więc dziś będzie bardziej firmowo. Zostaliśmy zaproszeni na bardzo fajne wydarzenie, 5-lecie Forum Edukacji Biznesowej, które działa przy wrocławskim Uniwersytecie Ekonomicznym. Tak się złożyło, że te 5 lat temu, na inauguracji FEB’u miał wykład mój tata – Wojciech Kruk. Mówił wtedy dużo o W.Kruku, o wrogim przejęciu firmy przez Vistulę – takie case study. Dziś zaproszono również mnie i Wojtka, żebyśmy opowiedzieli o tym, jak dalej potoczyła się ta historia, i jak pasja oraz rodzinna tradycja przekładają się na biznes. Ułożyło się to w taką symboliczną klamrę: 5 lat temu tata był sam, a teraz przyjechaliśmy we trójkę. Tata zaczyna opowieść, ale w którymś momencie przekazuje nam mikrofon (albo to my musimy mu mikrofon wyrwać, jak się rozpędzi.. Kto był kiedyś na wykładzie mojego taty, wie o czym mówię). Sztafeta. Jak w życiu.

aniakruk_wroclaw_uniwersytet_ekonomiczny_4aniakruk_wroclaw_uniwersytet_ekonomiczny_2

A oto nasz Dream Team. Staraliśmy się prowadzić to spotkanie w formie rozmowy – przerywając sobie i dopowiadając różne rzeczy, każdy ze swojej dziedziny. Powiedziałabym, że wykład był fajny, ale potem przeczyta to ktoś z Wrocławia i nagle się okaże, że to tylko mi się tak wydawało… Więc może nie będę się narażać na zderzenie z rzeczywistością ;) W każdym razie było dużo śmiechu, luzu i mam nadzieję praktycznych wskazówek, które mogą się przydać przy zakładaniu własnej firmy. Tata mówił sporo o historii, o tym skąd się wzięła marka W.Kruk – co jest o tyle ciekawe, że studenci, ludzie tylko parę lat młodsi ode mnie – poznali W.Kruka juz jako giganta na rynku. Czasami wtedy ciężko uwierzyć, że nie zawsze tak było, że jeszcze w latach 80-tych to był jeden warsztat i jeden sklep w Poznaniu, że to dopiero mój tata, przejmując warsztat od swojego ojca, umiał przekształcić go w coś większego, rozwinąć aż do skali, w której działa teraz.

Oczywiście, w tej chwili żyjemy już w zupełnie innej rzeczywistości. Marki, które startują teraz, działają w zupełnie innych warunkach, posługują się innymi narzędziami. I o tym była nasza część wykładu. Przeprowadziłam studentów przez etapy budowania własnej marki, opowiedziałam jak to było w naszym przypadku, co trzeba wykorzystać, jak obrócić słabości w siłę, a siłę w przewagę konkurencyjną i wywalczyć sobie swoje miejsce na rynku. Teraz tak ładnie to sformułowałam, oczywiście na wykładzie gładkie formułki nagle uciekły z mojej głowy, zastąpione przez tremę. W końcu sala była pełna, oczy skupione na nas. Stresik. Ale pozytywny – bo było wesoło.

aniakruk_wroclaw_uniwersytet_ekonomiczny_1

Duże podziękowania dla pana Rektora Andrzeja Gospodarowicza oraz wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego za zaproszenie. Wszystko było naprawdę świetnie zorganizowane, profesjonalnie przygotowane od A do Z. Bardzo duża w tym rola Profesora Jerzego Niemczyka, który jest siłą napędową całego FEB-u, i przede wszystkim bardzo energiczną i pełną entuzjazmu osobą, ze świetnym kontaktem ze studentami. Dziękujemy – bo było naprawdę super. Mój tata ma bardzo duże doświadczenie jeśli chodzi o wystąpienia publiczne, jest takim samograjem, dla mnie każde takie spotkanie to ciągle wyzwanie, które chętnie podejmuję. Miałam już mini-wykład i na UAM’ie w Poznaniu, i na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Taka refleksja po: wydaje mi się, że wystąpienia w parę osób są zawsze ciekawsze niż pojedyncze wykłady – bo nawiązuje się dialog, jest chemia. Czasem sobie przerywamy, nie zgadzamy się ze sobą. Jest dynamicznie. Cieszę się, bo była też interakcja ze studentami, po wystąpieniu parę osób do mnie podeszło porozmawiać, na Instagramie pojawiły się zdjęcia z sali wykładowej z hashtagiem #aniakruk. Fajnie!

Co na to druga strona? Jeśli mierzymy poziom satysfakcji z wykładu wielkością bukietu – to Uniwersytet Ekonomiczny był z nas bardzo zadowolony! Kwiaty są przepiękne, bardzo, bardzo dziękuję! Jedyny problem jest taki, że ja nie mam w mieszkaniu takiego wielkiego wazonu, żeby je pomieścić. Więc go podzieliłam na dwa, i stoi w dwóch kuflach do piwa. Trudno, mój narzeczony przez parę dni będzie musiał się bez nich obejść…[ Toni, lo siento, esta semana no hay mas cerveza! ] Wniosek: jeśli ktoś myśli poważnie o karierze akademickiej, duży wazon na kwiaty jest niezbędny.

Z poważaniem,

IMG_20140122_115113

wiadomość z ostatniej chwili:

Dostaliśmy przemiłego maila na kontakt@aniakruk.pl od Beaty, która była na sali i między innymi pyta co miałam na sobie :) A miałam na sobie dużo – same cudowności.

In Wrocław I was wearing:
mój ulubiony ostatnio naszyjnik ze złotymi perłami z kolekcji EVENING STAR / dwa naszyjniki z kryształków z kolekcji DROPS (nowość!) / długi naszyjnik z perełkami również EVENING STAR

do tego: bransoletka DECO oraz pierścionki, mnóstwo pierścionków z kolekcji DECO i FASHION.

Załączam fotkę. Na której dobrze widać jak wielką sztuką jest zrobienie porządnej selfie ;) Pierwsza próba nieudana. Druga do przyjęcia. Niedoścignionym mistrzem w tej dziedzinie pozostaje Dawid Woliński. #windawolinskiego #wiadomo

aniakruk_uniwersytet_ekonomiczny_wroclaw_5

Wszystkie zdjęcia pochodzą z materiałów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
No prawie, oprócz tego na końcu wpisu ;)

(4) Comments

 1. Ola says:

  Też byłam na tym wykładzie i muszę powiedzieć, że spotkanie z Waszą rodziną było dla mnie czymś naprawdę niesamowitym. Myślę, że zainspirowaliście wiele ludzi mówiąc tak pięknie o swojej pasji i zaangażowaniu w tworzenie własnej, rodzinnej firmy.

  Teraz czekamy już tylko na butik Ani Kruk we Wrocławiu:)

  Powodzenia! I mam nadzieję, że odwiedzicie jeszcze nieraz naszą uczelnię i Wrocław:)

 2. Jerzy.niemczyk@ue.wroc.pl says:

  Jesteście całą Trójką Nadzwyczajni. Wiedziałem, że będzie bardzo dobrze, ale to co otrzymaliśmy od Was było naprawdę Pierwszej Klasy – Jakość Marki KRUK. Pozdrawiam serdecznie z Wrocławia i trzymam kciuki za SUKCES

  1. Ania Kruk says:

   Dziękujemy bardzo :)

 3. Świetna sprawa, takie spotkania muszą być nie lada inspiracją dla rzesz studentów! No i może przez to samo studiowanie wyjdzie jeszcze o jeden krok z pozycji teorii w stronę biznesu.

  Także wielkie propsy Aniu!
  Fajnie się o Was czyta tu i ówdzie :)

  Pozdrowienia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *