lifestyle

Jak nosić pierścionki

zdjecie-kontekstowe

Jeden, dwa, a może więcej? Ile pierścionków powinna nosić modna współczesna kobieta? Podpowiadamy, jak łączyć biżuterię na palce i jakie ozdoby najlepiej sprawdzają się latem. Poruszymy też temat tego, czemu kobiety uwielbiają pierścionki oraz pokażemy najnowocześniejsze modele prosto od projektantów.

Pierścionek zaręczony na palcu serdecznym

Już od czasów nowożytnych pierścionek ma wysoką rangę wśród biżuterii. Dawniej był nie tylko symbolem miłości, ale pełnił też rolę łącznika między rodami i ich majątkami. Założenie go na palec ukochanej było jednoznaczne z zawarciem umowy z jej rodziną. Obecnie również ma duże znaczenie, w końcu to on stanowi przypieczętowanie zaręczyn. Noszone po ślubie obrączki symbolizują małżeńskie oddanie i wierność. Nawet pierścionki wręczane bez okazji wiążą się z zaangażowaniem i poważnym traktowaniem drugiej osoby. Nic dziwnego, że kobiety szaleją na punkcie biżuterii na palce. Niezależnie od okoliczności, podarowanie tej ozdoby wywołuje ogromne emocje.

Za normę uchodzi noszenie 3-4 pierścionków jednocześnie. Na prawej ręce nosimy obrączkę i pierścionek zaręczynowy (oba na palcu serdecznym), natomiast na lewej jeden lub dwa pierścionki dobrane według własnych upodobań. Wiele pań decyduje się nosić prezent zaręczynowy na lewym palcu serdecznym, co jest wyłącznie kwestią wygody. Ważne, żeby ozdoby nie przeszkadzały nam w codziennych czynnościach i nie zawadzały o siebie.

Pierścionki na topie – cyrkonie i łańcuszki

Niezamężne dziewczyny też kochają pierścionki, a okazują to na różne sposoby. Coraz częściej można zauważyć dłonie mieniące się od błyszczących kamieni. To cyrkonie, którymi wysadzane są liczne pierścionki. W tym sezonie popularne jest wszystko, co radośnie odbija słońce, a więc wszelkie cekiny, diamenciki i kolorowe kamyczki. Modna ozdoba wcale nie musi kosztować kilkuset złotych. Przepiękny pierścionek pokryty złotem, obowiązkowo z cyrkoniami, można kupić już za 79 zł.

PIERsCIONEK-FADO

Ten pochodzi z kolekcji Fado zaprojektowanej przez Anię Kruk. Posiada delikatne oczko, w którym znajduje się siedem białych kamyczków ułożonych w kształt kwiatka. Model jest bardzo delikatny i świetnie się go nosi.

Czytaj także: Pierścionki z cyrkoniami w dobrym stylu

Wybierając pierścionek z oczkiem należy zarezerwować dla niego cały palec. Inaczej inne ozdoby pozostałyby w cieniu dominującego elementu, co w sumie daje nienajlepszy efekt. Jeżeli masz ochotę założyć na palec kilka ozdób, dobierz je według obowiązujących trendów. Zasada pierwsza: cyrkonie, zasada druga: proste formy. Supernowoczesne są modele łączone, m. in. za pomocą łańcuszków.

PIERsCIONEK-podwójny

Ten zestaw ze srebra składa się z dwóch pierścionków utrzymanych w tym samym stylu. Łańcuszek z drobnym splotem jest długi na 4 cm, co pozwala nosić ozdoby na różnych palcach albo na jednym. Ciekawe wycięcia w formie kółek na całej powierzchni pierścionków czynią model oryginalnym.

Pierścionki do noszenia na co dzień, ozdoby na specjalne okazje oraz pierścionki zaręczynowe znajdziesz w sklepie internetowym Ani Kruk.

 

AK-TEAM

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *