all

Jak wiązać bransoletki sznurkowe?

Bransoletki sznurkowe zwane również bransoletkami szczęścia to biżuteria, którą kocha się za różnorodność. Sznurki we wszystkich kolorach tęczy i zawieszki, które mają symboliczne znaczenie, prezentują pasję lub są po prostu drobnym dowodem miłości czy przyjaźni, ceni sobie większość kobiet i mężczyzn. Bransoletki sznurkowe mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę – są świetnym pomysłem na prezent. Regulowane wiązanie bransoletki sznurkowej sprawia bowiem, że będzie ona pasowała na każdą rękę, a bogactwo dodatków pozwala na przekazanie za jej pomocą ważnych wiadomości.

Gdy już posiadasz tego typu biżuterię, lepiej wiedzieć, jak zawiązać bransoletkę ze sznurka. Jeśli jeszcze nie opanowałaś tej sztuki do perfekcji, to nasze podpowiedzi Ci w tym pomogą.

Jak wiązać bransoletkę sznurkową serduszka

Czym są bransoletki sznurkowe?

Bransoletki sznurkowe to nic innego jak sznurek (linka) i umieszczone na niej dodatki. W tej roli mogą znaleźć się koraliki, kamienie, zawieszki czy charmsy. Linki również mogą być z różnych materiałów, dając wiele możliwości kompozycji. To właśnie dzięki nim, ten rodzaj biżuterii pasuje do większości stylizacji, niezależnie, czy preferujesz na co dzień tę sportową czy casualową. Bransoletka na sznurku jest odpowiednia do stylizacji z koszulą w roli głównej, dodając jej dziewczęcego charakteru, ale także do letnich zwiewnych sukienek. Uwielbia się z wiosennymi i letnimi stylówkami, ale dobrze będzie wyglądać również przy tych zimowych z ciepłym oversizowym swetrem i dżinsami w roli głównej. Jeśli więc jeszcze nie posiadasz tego dodatku, to koniecznie to zmień i dowiedz się, jak wiązać bransoletki sznurkowe.

Wiązanie bransoletki sznurkowej puzzle

Jak wiązać bransoletki sznurkowe?

Najprostsze modele tego typu biżuterii nie posiadają żadnych węzełków, jest to po prostu surowy sznurek, dlatego dobrze wiedzieć, jak zawiązać bransoletkę sznurkową, tak aby nie zsunęła się z nadgarstka i nie zgubiła. Wiązanie bransoletki ze sznurka dobrze wykonać na mokro, dzięki czemu zyskuje się pewność, że supełek się nie rozwiąże. W tym celu należy zmoczyć bransoletkę w letniej wodzie. Warto zawołać kogoś do pomocy – po pierwsze ułatwi to zadanie, a po drugie istnieje przekonanie, że pomoc drugiej osoby w jej zawiązaniu przyniesie szczęście. Bransoletkę ze sznurka, która określana jest również jako biżuteria na szczęście, zakłada się na stałe, dlatego należy wykonać co najmniej dwa węzełki, a jeśli wierzysz w moc szczęścia, to lepiej związać ją na nieparzystą liczbę węzełków.

Czy wiązania wymagają wszystkie bransoletki sznurkowe?

Wiązania bransoletek sznurkowych mają najczęściej postać węzła przesuwnego, co oznacza, że są one regulowane. Zakres takiego węzła to, na ogół, kilka centymetrów, dlatego każda posiadaczka takiej biżuterii może dopasować ją do swojej ręki i czuć się z nią komfortowo. W tym celu należy złapać za dwie końcówki sznurków bransoletki i pociągnąć je w przeciwne strony, dzięki czemu zmniejszy się jej obwód. Gdy z kolei chcesz zdjąć ozdobę lub nieco ją poluzować, to wystarczy złapać za sznurek w okolicach znajdującego się na nim supełka i pociągnąć w swoją stronę.

Jak wiązać bransoletkę ze sznurka Cosmo

Kiedy wiesz już, jak wiązać bransoletki ze sznurka, wykorzystaj je do stworzenia letnich setów

Bransoletki sznurkowe prezentują się ładnie solo, ale w okresie letnim, kiedy możemy zaszaleć z kolorem  pozytywnie nastrajać się do życia, nie trzeba poprzestać na pojedynczym dodatku. Miksuj kilka bransoletek ze sznurka albo połącz je z ulubionym zegarkiem lub szerszą bransoletką ze złota lub srebra. Kiedy wiesz już, jak  wiązać bransoletki ze sznurka, nie sprawi Ci to większych problemów, a dzięki takiemu dodatkowi wpiszesz się w najgorętsze letnie trendy!

Życzymy zjawiskowej biżuterii na każdy dzień.