events

Najsmaczniejsza współpraca sezonu

fantazja_blog

Hej, hej, już jest! Już niektóre czujne klientki wypatrzyły i wrzuciły foty na Instagram. Aaaaale, o co chodzi? Budując jeszcze przez sekundę napięcie: od pół roku w różnych wywiadach mówię: „Na wiosnę szykujemy super projekt, ale nie mogę jeszcze nic zdradzić…”. I tak: to jest ten dzień i ta chwila, dziś mogę Wam już o wszystkim opowiedzieć :)

Co się stało? Zostałam zaproszona przez firmę Danone do wyjątkowej współpracy: zaprojektowałam opakowania dla nowej, limitowanej edycji dwóch smaków jogurtów Fantasia – czyli Fantasii Black z kuleczkami o smaku ciemnego kakao i Fantasii White z kuleczkami o smaku kokosowym.

Co, jak i dlaczego?

To był długi, intensywny, ale bardzo fajny proces. Wszystko zaczęło się już w lipcu zeszłego roku, kiedy firma Danone zaprosiła mnie do siebie na spotkanie. Zdradzili mi swoje tajne plany na 2016 rok i zaprosili do współpracy. Szukali kogoś, czyje projekty odzwierciedlają te same wartości, które stoją za marką Fantasia: kobiecość, lekkość, bliskość, radość w codziennym życiu.

Może sobie myślicie: dużo pięknych słów, ale jak to pokazać? Ja to zrobiłam na konkretnym przykładzie. Zestawiłam zdjęcia, których Fantasia używała w komunikacji, z naszymi zdjęciami z Instagrama i… to po prostu zagrało. Wszystko do siebie pasowało, żadnego zgrzytu. W tym momencie wiedziałam, że razem, możemy zrobić fajny projekt. Wyzwanie? Pewnie. Ale ja uwielbiam wyzwania! Powiedziałam: TAK i wzięłam się do pracy!

Jak wyglądała praca nad projektem?

W pierwszej fazie miałam zaproponować 3 różne koncepcje opakowań. Ale na spotkanie przyszłam… z 9 projektami. Co ja za to mogę, przypomniały mi się czasy, kiedy pracowałam jako grafik, projektowałam logotypy i literki. Za dużo pomysłów, a każdy wydawał mi się fajny. Ciężko było wybrać ten jeden, który będziemy rozwijać. Praca nad projektem trwała całą jesień. Wyjazdy do Warszawy, konferencje skypowe – działo się! Raz nawet się zdzwanialiśmy z Ambasady Rzeczpospolitej Polskiej w Katarze – bo przecież na jesień otwieraliśmy tam butik ANIA KRUK, i spędziłam w Dosze trochę czasu. Do teraz pamiętam jak pokazywałam teamowi Danona orzełka i flagę w tle :)

ANIA-KRUK-inspired-by-Fantasia-3

Opakowania, i nie tylko…

Lubię wplatać moje doświadczenia, ważne wydarzenia – w konkretne kolekcje. Dlatego po otwarciu butiku w Katarze, powstała inspirowana Bliskim Wschodem AIDA. A teraz, projektując opakowania Fantasii, równocześnie w mojej głowie powstawały projekty biżuterii – nowej kolekcji, którą nazwaliśmy ANIA KRUK inspired by Fantasia.

ANIA-KRUK-inspired-by-Fantasia-5

Moi profesorowie z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zawsze powtarzali: tak naprawdę projektowanie jest jedno. Te same zasady dotyczą projektowania budynków, wnętrz, mebli, logotypów, biżuterii i opakowań. To się sprawdziło przy mojej współpracy z Danonem, kiedy tak ważna była dla mnie spójność tego projektu. Te same wartości, te same koncepty musiały być widoczne zarówno na opakowaniach jogurtów Fantasia, jak i w całej kolekcji biżuterii. Co jest tym wspólnym mianownikiem? Zaczęłam od zabawy  logotypem, moim monogramem „K”, który ułożyłam w koronkowy, kobiecy i elegancki pattern. Żeby nie było zbyt poważnie (bo jak wiecie, u nas nie może być zbyt poważnie…), wieczka od jogurtów doprawiłam różowym maźnięciem farbą, na którym jest podpis: limitowana edycja, ANIA KRUK. Następny krok: ze stworzonego przez mnie patternu wycięłam pojedyncze ornamenty, które wplotłam w kolczyki, naszyjniki i bransoletki w mojej kolekcji biżuterii. Powstały lekkie, delikatne wzory, idealne do noszenia na co dzień. W wersji złotej oraz srebrnej, tak jak smaki Fantasii: Black and White, zmysłowość i lekkość.

ANIA-KRUK-inspired-by-Fantasia-8

Nie ma co więcej opowiadać. Fantasię Black & White możecie już kupić w całej Polsce :) A za dosłownie chwilkę debiut mojej kolekcji biżuterii: inspired by Fantasia. Będziecie mogli ją całą obejrzeć i kupić na aniakruk.pl oraz we wszystkich naszych butikach of course :) Na koniec zostało mi tylko, na sposób oscarowy (a jakże!), podziękować całemu teamowi Danone, który ciężko pracował nad każdym szczegółem tego projektu – Ania, Kasia, Magda, Ewelina, Piotrek, Daniel, Tiago (i pewnie więcej osób, których osobiście nie poznałam) – dziękuję :) To było wyjątkowa, inspirująca przygoda! :)

I teraz absolutnie najważniejsze pytanie skierowane do Was:

Jak Wam smakuje moja Fantasia? :)

Ściskam Was,

podpis_AniaKruk

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *