all

Jak dobrać charmsy do bransoletki?

Bransoletki modułowe znane również jako bransoletki do charmsów, skradły serca wielu osób. Nie dziwi nas ten fakt − to biżuteria, która pozwala wyrażać siebie, indywidualny styl i gromadzić wspomnienia dotyczące ważnych wydarzeń. Dostępne na rynku bransoletki i zawieszki pozwalają na stworzenie setek kompozycji. Możesz mieć pewność, że nikt inny nie będzie miał takiej samej bransoletki.. W końcu każdy z nas – tak jak nasze emocje i doświadczenia, jest wyjątkowy i niepowtarzalny. 

Tylko Ty wiesz, co Ci w duszy gra i które zawieszki będą najlepiej odzwierciedlać Ciebie i Twoje wspomnienia. My możemy jedynie podpowiedzieć Ci, jak dobrać charmsy do bransoletki, uwzględniając kwestie estetyki i ogólnych zasad doboru biżuterii.

jak dobrać charmsy do bransoletki

Bransoletka na charmsy, czyli od czego zacząć?

Pierwszym krokiem do stworzenia swojej wymarzonej bransoletki charms jest wybór bazy. Ta wykonana może być z różnych materiałów – złota, srebra, skóry. Często spotyka się również modułowe bransoletki z materiałów łączonych. Ten pierwszy wybór będzie później decydować o rodzaju dołączanych zawieszek i nie chodzi wyłącznie o wybór materiału, z którego wykonana jest baza. Występują bowiem różne rodzaje i sploty bransoletek modułowych w tym płaskie bransoletki mesh, bransoletki o splocie wężykowym, bransoletki sztywne typu bangle. Bransoletka modułowa może mieć również rozmaite zapięcia – te najpopularniejsze są w kształcie serduszka lub klasycznej kulki. Występują też zapięcia otwarte lub ściągane.

znaczenie zawieszek

Charms – znaczenie zawieszek

Każdy charms zyskuje takie znaczenie, jakie mu przypiszesz. Zawieszka z dziecięcymi bucikami może zostać podarowana np. w dniu narodzin dziecka lub późniejszych ważnych wydarzeń z jego życia i po prostu o nich przypominać. Może też symbolizować bycie mamą i momenty związane z tymi przeżyciami. Podobnie zawieszki z motywami podróżniczymi. Mogą  symbolizować Twoje zamiłowanie do podróżowania, lub być pięknym wspomnieniem z podróży do konkretnego kraju.

Wśród popularnych motywów można wymienić różne formy – od serca oznaczającego miłość, słonika przynoszącego szczęście, przez zawieszkę z psem symbolizującą lojalność lub miłość do pupila, po wzór aniołka mogącego stanowić ochronę.

Rodzaje charmsów

Ze względu na sposób mocowania charmsa do bransoletki, można wyróżnić dwa ich rodzaje:

  • zawieszki – instalowane są na bransoletce za pomocą karabińczyka, który jest klasycznym zapięciem jubilerskim. Takie charmsy luźno zwisają z bransoletki;
  • beadsy – są to dodatki z dużą dziurką w środku, które nawleka się na bransoletkę. Te charmsy trzymają się bliżej bransoletki i ciała.
bransoletka charms

Jak dobrać charmsy do bransoletki?

Kiedy już bransoletka do charmsów została wybrana, pora na część, która uważana jest za najprzyjemniejszą – dobór zawieszek. Kształt i motyw charmsów to Twoja indywidualna sprawa. Aby bransoletka nie była  tylko sentymentalnym dodatkiem, a ozdobą, która podkreśli Twoją urodę i stylizację, powinnaś pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Wybierając stylowe zawieszki do bransoletek, zwróć uwagę na:

  • kolor i materiał zawieszki – charmsy dostępne są w kolorze srebrnym, złotym. Są także wielokolorowe modele. Decydując się na jeden z nich, weź pod uwagę kolor swojej bransoletki, ale też pozostałych elementów biżuterii, którą lubisz nosić, jak pierścionki, kolczyki czy naszyjniki;
  • dopasowanie do bransoletki – choć na rynku pojawia się coraz więcej ofert bransoletek modułowych, to niestety nie wszystkie zawieszki będą kompatybilne z danym modelem bransoletki. Najbezpieczniej jest więc zdecydować się na zakup bransoletki, a następnie zawieszek jednej marki i w obrębie jednej kolekcji;
  • rodzaj zawieszki – nieumiejętne mieszanie ze sobą zawieszek na karabińczyku i typu beads może wprowadzić  chaos w stylizacji. Jeśli więc nie masz pewności, jak to zrobić w dobrym stylu, warto zastanowić się nad stworzeniem bransoletki w całości z użyciem jednego lub drugiego rodzaju zawieszek;
  • ilość charmsów – zbyt duża ilość zawieszek na jednej bransoletce może sprawić, że będzie ona zbyt przytłaczająca i będzie prezentować się topornie szczególnie na delikatnych i szczupłych nadgarstkach.
charmsy do bransoletki

Stwórz własną historię, dobierając charmsy do bransoletki

Tylko Ty decydujesz, o tym, jaką historię będzie opowiadać Twoja bransoletka. A jeśli tylko dobierzesz do niej zawieszki zgodnie z naszymi wskazówkami, możesz mieć pewność, że oprócz wspomnień i ukrytych symboli, będzie stanowić elegancką ozdobę. 

Życzymy zjawiskowej biżuterii na każdy dzień.