all

Jak dobrać rozmiar bransoletki?

Odpowiednio dobrana bransoletka dopełnia stylizację. Dodaje ultrakobiecego looku i jest jej kropką nad i. Możesz nosić ją solo lub w zestawie – po kilka sztuk na jednym nadgarstku. O tym, jak bransoletka będzie prezentować się na dłoni, w znacznym stopniu decyduje jej rozmiar. Za luźna bransoletka zsuwa się z dłoni i “wędruje” po niej przy każdym wykonywanym ruchu, za mała z kolei uciska i wywołuje dyskomfort. Podpowiadamy, jak dobrać rozmiar bransoletki.

Jak dobrać rozmiar bransoletki

Rozmiary bransoletek

Rozmiar bransoletki określa się na podstawie obwodu nadgarstka – jeśli dokładnie go zmierzysz i dodasz do niego 2 cm, może być pewna, że bransoletka będzie leżeć na dłoni idealnie. Poniżej prezentujemy standardowe rozmiary nadgarstków:

 • 14 cm – rozmiar XS
 • 15 cm – rozmiar S
 • 16 cm – rozmiar M
 • 17 cm – rozmiar L
 • 18-19 cm – rozmiar XL
 • 20-21 cm – rozmiar XXL

Średni rozmiar nadgarstka u kobiet wynosi 15-16 cm, natomiast u mężczyzn 18-20 cm. Są to zatem najpowszechniejsze rozmiary bransoletek na rynku.

Jak dobrać rozmiar bransoletki? 2 sprawdzone sposoby

Zmierz obwód swojego nadgarstka, postępując zgodnie z zamieszczonymi poniżej instrukcjami. Pamiętaj, że rozmiar bransoletki powinien być o około 2 cm większy od obwodu Twojego nadgarstka. Jeśli wolisz nieco luźniejsze bransoletki, wybierz tę o rozmiar większą. Aby bransoletka leżała na dłoni idealnie, zawsze sprawdź tabelę rozmiarów przeznaczoną dla konkretnego modelu. Podpowiadamy, jak dobrać rozmiar bransoletki za pomocą dwóch sprawdzonych, domowych sposobów.

Centymetr krawiecki

Owiń centymetr dość ciasno wokół nadgarstka w najszerszym jego miejscu, tuż nad kością. Zapisz obwód i dodaj do niego 2 cm, które będą stanowić standardowy luz bransoletki. Sprawdź w tabeli, który rozmiar pasuje do Twojego obwodu nadgarstka.

Sznurek, nitka lub pasek papieru

Owiń nadgarstek kawałkiem sznurka, nitką lub paskiem papieru tuż nad kością. Zaznacz długopisem miejsce, w którym stykają się końcówki. Połóż sznurek, nitkę lub pasek papieru na płaskiej powierzchni i zmierz dokładnie długość od oznaczonego miejsca. Dodaj 2 cm i sprawdź w tabeli, który rozmiar pasuje do Twojego obwodu nadgarstka.

Czy 2 cm luzu są obowiązkowe?

Każdy kobiecy nadgarstek jest inny, a my same mamy czasem odmienne preferencje co do noszenia biżuterii. Część z nas woli nieco luźniejsze bransoletki, które swobodnie przemieszczają się na naszych dłoniach, część z kolei lubi mocno przylegające modele, które idealnie leżą na nadgarstku.

 • 2 cm luzu – bransoletka swobodnie przemieszcza się na nadgarstku,
 • 1 cm luzu – bransoletka wygodnie leży na nadgarstku, ale jej ruch jest ograniczony,
 • 0,5 cm luzu – bransoletka mocno przylega do dłoni i jej ruch jest mocno ograniczony,
 • 0 cm luzu – bransoletka mocno oplata nadgarstek, może delikatnie uciskać, ale wcale nie powodować dyskomfortu,
 • bransoletka węższa od obwodu nadgarstka – może powodować dość duży dyskomfort po kilku godzinach noszenia.
Jak dobrać rozmiar bransoletki

Jak dobrać rozmiar bransoletki od ANI KRUK?

Zmierzenie obwodu nadgarstka przed zakupem bransoletki jest bardzo ważne – dzięki temu łatwiej dobierzesz idealnie pasujący do Ciebie model. Kieruj się długością nadgarstka zmierzoną ciasno przy skórze. Skorzystaj w tym celu z zaprezentowanych powyżej metod. Większość naszych bransoletek zaopatrzono w dodatkową, kilkucentymetrową przedłużkę, dzięki czemu są znacznie bardziej uniwersalne. Możliwość szybkiej i łatwej regulacji pozwoli Ci łatwiej dobrać odpowiedni rozmiar bransoletki, również tej kupowanej na prezent. Jeżeli zamierzasz kupić sztywną bransoletkę, zmierz obwód złożonej dłoni – tak, aby wybrany przez Ciebie model mógł przez nią swobodnie przechodzić.

Sprawdź, jak nosić bransoletki zgodnie z najnowszymi trendami. Wybierz model, który będzie efektowną ozdobą Twojego nadgarstka oraz stylowym zwieńczeniem codziennych stylizacji. Życzymy zjawiskowej biżuterii na każdy dzień.