all

Jaki pierścionek pasuje do obrączki? Dowiedz się, jak stworzyć zgrany duet

Duet – obrączka i pierścionek zaręczynowy na jednym palcu – to dla wielu osób naturalne połączenie dwóch niezwykle ważnych symboli. W teorii możesz połączyć z obrączką każdy pierścionek, jednak w praktyce nie wszystkie połączenia wyglądają dobrze, są dopasowane i są zgodne z trendami w biżuteryjnej modzie. Jak więc nie rezygnować z pierścionka zaręczynowego na rzecz obrączki i stworzyć gustowne zestawy? Poznaj nasze biżuteryjne wskazówki –  nie będziesz musiała rezygnować z ulubionych dodatków i zabłyśniesz dobrym stylem i znajomością aktualnych trendów.

Jak nosić pierścionek zaręczynowy z obrączką? Oto przydatne wskazówki

Oczywiście, jak ze wszystkim − ile panien młodych, tyle rozwiązań. Jedna po ślubie schowa pierścionek zaręczynowy do szkatułki i będzie zakładać go tylko na wyjątkowe okazje, inna przeniesie go na drugą rękę lub inny palec, niektóre decydują się na noszenie pierścionka zaręczynowego zawieszonego na łańcuszku na szyi. U większości Pań jednak pierścionek i obrączka lądują na jednym palcu. Jeśli należysz do tego ostatniego grona i po ślubie pragniesz, aby pierścionek i obrączka ślubna dumnie zdobiły Twoją dłoń, znajdując na niej wspólne miejsce, warto przy wyborze jednego lub drugiego elementu zwrócić uwagę na kilka aspektów. Najważniejsze, o czym Ty i Twój przyszły mąż powinniście pamiętać to:

  • zasada kontrastu – jeśli pierścionek zaręczynowy, który wybrał dla Ciebie Twój ukochany, jest bogato zdobiony, to przy wyborze obrączek powinniście postawić na minimalistyczne modele. W ten sposób prosta obrączka podkreśli piękno pierścionka, zamiast konkurować z nim o miano lepszego i wprowadzając wrażenie niekontrolowanego przepychu
  • spójna stylistyka – pierścionek zaręczynowy i obrączka na jednym palcu powinny być możliwie jak najbardziej spójne. Obecnie znalezienie podobnej stylistyki nie stanowi problemu. W salonach jubilerskich kupisz bowiem gotowe zestawy lub pierścionki i obrączki z jednej kolekcji, dzięki czemu nie musisz zastanawiać się, czy wybrane przez Ciebie dodatki, będą do siebie pasować
  • materiał wykonania – możesz postawić na obrączki i pierścionki zaręczynowe powstałe z połączenia  dwóch różnych kruszców lub sama stworzyć takie połączenie np. komponując pierścionek zaręczynowy z żółtego złota i obrączkę z białego złota. Jeśli pójdziesz drogą klasyki i wybierzesz oba dodatki z tego samego kruszcu, to zwróć uwagę na próbę i odcień, ponieważ te mogą się nieco różnić, szczególnie, gdy biżuteria będzie pochodzić z rożnych kolekcji czy różnych salonów jubilerskich
  • wykończenie i kształt – ogólne wrażenie w dużej mierze zależy od detali, dlatego zwróć uwagę, żeby wszystkie, nawet najmniejsze, elementy pierścionka i obrączki współgrały ze sobą.

Jaki pierścionek pasuje do obrączki minimalistycznej?

Minimalistyczna obrączka na palcu ułatwia wybór. Właściwie będzie pasował do niej każdy pierścionek. Kobiety, które cenią minimalizm, mogą połączyć ją z prostym w formie i delikatnie zdobionym pierścionkiem. Będzie ona również doskonałym tłem i podkreśleniem bogato zdobionego modelu. Pierścionek może być opatrzony pojedynczym kamieniem lub wieloma, a nawet posiadać diamentową opaskę na części, lub całej długości. Minimalistyczna biżuteria w postaci prostej obrączki bez kamieni pozwala Ci również założyć pierścionek inkrustowany kamieniami w każdym kolorze.

Jaki pierścionek pasuje do obrączki zdobionej kamieniami?

Ozdobna obrączka będzie narzucała trochę więcej ograniczeń. Jeżeli jest cienka, wzbogacona dookoła maleńkimi kamieniami, to zestaw ją z pierścionkiem w podobnym stylu. Do obrączki z kamieniem możesz również dopasować pierścionek zaręczynowy z kamieniem w jednym, centralnym miejscu, ale pamiętaj, aby pasował kolorystycznie do tego umieszczonego na obrączce. Przy mocno zdobionej obrączce unikaj  pierścionków z kwiecistymi dodatkami. Najlepszym rozwiązaniem jest elegancki pierścionek z delikatną ozdobą. 

Czy obrączka i pierścionek na jednym palcu to zawsze dobry pomysł?

Jeśli  wiesz, jaki pierścionek pasuje do obrączki, to zestawienie tych dodatków na jednym palcu, to zawsze dobry pomysł. Pierścionek z obrączką będzie przypominał Ci o ważnych chwilach i symbolizował etapy Waszego związku. Ponadto takie podejście do biżuterii wpisuje się w aktualne trendy. Obrączka z pierścionkiem zaręczynowym stworzą pożądany w ostatnich miesiącach biżuteryjny przepych.

Pamiętaj. że pierścionek i obrączka na jednym palcu mogą się o siebie ocierać, dlatego ważna jest wysoka jakość materiałów, z których zostały one wykonane. W końcu to połączenie powinno być równie trwałe, jak Wasz związek.

Życzymy zjawiskowej biżuterii na każdy dzień.