Znaczenie pierścionków na palcach

Nikt nie ma wątpliwości, co oznacza pierścionek na palcu serdecznym prawej, a niekiedy i lewej dłoni. Czy masz jednak świadomość tego, że biżuteria umieszczona na każdym z palców niesie za sobą pewne przesłanie? Pierścionek na palcu wskazującym lub obrączka na kciuku potrafi zdradzić kilka szczegółów na temat osoby, która ma je na sobie. Dziś wiele z symboli zatarło się i mało kto przywiązuje do nich wagę, skupiając się jednak na ozdobnej funkcji pierścionków. Nie przeszkadza to jednak, aby zagłębić się w znaczenie pierścionków na palcach.

Co oznaczają pierścionki na poszczególnych palcach?

Być może do tej pory nie byłaś świadoma, że kiedyś to, jaki pierścionek, na jakim palcu się znajdował, nie był bez znaczenia. Pierwsze na myśl przychodzą pierścionki zaręczynowe czy ślubne obrączki, ale tak naprawdę to każdy z dziesięciu palców ozdobiony biżuteryjnym dodatkiem niósł odmienną wiadomość. A jaką? Sprawdź, co oznacza pierścionek, na którym palcu i przemycaj ukryte wiadomości za pomocą niepowtarzalnej biżuterii.

Co oznacza pierścionek na środkowym palcu lewej ręki?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie noszono pierścionek, aby nie niósł on za sobą żadnego ukrytego znaczenia, to jest to pierścionek na środkowym palcu lewej ręki. Jest to neutralne miejsce. Kiedyś w Chinach istniało przekonanie, że biżuteria na środkowym palcu lewej ręki pozwalała osiągnąć równowagę. Dziś niektórzy uważają, że pierścionek umieszczony w tym miejscu ma sprawić, aby osoba, która go nosi, poczuła się pewniej. A nic tak nie dodaje pewności siebie, jak piękna złota i srebrna biżuteria, dlatego w pełni się z tym zgadzamy. Dlatego noś ją tak jak lubisz!

Co oznacza pierścionek na środkowym palcu prawej ręki?

Gdy umieścisz pierścionek na środkowym palcu prawej ręki, również odbierzesz wszelką ukrytą symbolikę. To miejsce, któremu możesz nadać własne znaczenie, jeśli tylko tego zechcesz. W przeciwnym razie pozostanie stylowym dodatkiem na co dzień i od święta. Niektóre z Pań decydują się również po ślubie pierścionek zaręczynowy nosić na środkowym palcu. Czasem taka decyzja jest podyktowana faktem, że jest on za luźny na palec serdeczny. Wniosek? To od Ciebie zależy czy i jaki pierścionek założysz na ten palec.

Co oznacza pierścionek na palcu wskazującym lewej ręki?

Pierwotnie pierścienie na palcu wskazującym nosili biskupi. To również drugi wybór, zaraz po małym palcu, na umieszczenie przez mężczyzn sygnetu. A co oznaczał sygnet na lewej ręce? Przede wszystkim było to wskazanie na wysoką pozycję i zamożność jego właściciela. Nawet jeśli dziś ta symbolika się zatarła, to pamiętaj, że każdy pierścionek, który założysz na palec wskazujący, będzie rzucał się w oczy. Jeśli więc zastanawiasz się, na którym palcu nosić pierścionek, którym chcesz się pochwalić światu, to umieść go na placu wskazującym. Możesz być pewna, że każdy go zauważy!

Pierścionki na palcach – znaczenie ozdoby na palcu wskazującym prawej ręki

Kiedyś w tradycji żydowskiej na palcu wskazującym prawej ręki znajdował się pierścionek zaręczynowy oraz ślubna obrączka, która mogła zostać w tym miejscu po ceremonii ślubnej lub zmieniała swoje położenie na serdeczny palec lewej ręki. W naszej kulturze nie musisz się jednak przejmować tym, że umieszczony w tym miejscu pierścionek inni zinterpretują jako symbol Twojego statusu cywilnego.

Co oznacza obrączka na lewym kciuku?

W Chinach obrączki na kciuku nosili wojskowi w celu zaakcentowania swojego wysokiego stopnia, natomiast w Anglii lekarze czy szlachcianki, które chciały podkreślić swoją zamożność. Obecnie obrączka na kciuk lewej dłoni bardzo często zakładana jest jako symbol zawarcia małżeństwa przez osoby homoseksualne. Pierścionek na kciuku niekoniecznie musi od razu oznaczać, że należysz do społeczności LGBTQ, ponieważ często jest on wyrazem dzisiejszej mody – może więc po prostu wskazywać na to, że nieobce są Ci aktualne trendy.

Co oznacza obrączka na prawym kciuku?

A co oznacza obrączka na kciuku prawym? Obecna symbolika również odnosi się do społeczności LGBTQ. Nie oznacza jednak małżeństwa czy trwania w związku, jak w przypadku lewego kciuka, a fakt, że jej posiadaczka jest osobą samotną. W każdym innym przypadku tak ulokowane pierścionki są wyrazem znajomości najnowszych trendów biżuteryjnych. Zdobią one kciuki najpopularniejszych instagramerek, dlaczego więc i Ty nie miałabyś dołączyć do tego grona?

Co oznacza pierścionek na małym palcu lewej ręki?

Obrączka na małym palcu ma długą i bogatą historię. Biżuteria była noszona w ten sposób przede wszystkim przez mężczyzn, informując jednocześnie o tym, że są oni żonaci. Tradycja ta zrodziła się dokładnie w wiktoriańskiej Anglii za czasów księcia Alberta, który wraz z całym swoim dworem zakładał obrączkę, a nad nią sygnet na mały palec. Zwyczaj ten przetrwał bardzo długo, ponieważ aż do drugiej połowy dwudziestego wieku. Ponoć nawet sam Franklin D. Roosevelt w taki oto sposób poinformował świat o zmianie swojego stanu cywilnego.

Ponadto, jeśli widziałaś serial “Rodzina Soprano” to na pewno nie umknął Twojej uwadze fakt, że wielu jego bohaterów nosiło pierścionki na małym palcu lewej ręki. Podobnie jak bohaterowie trylogii “Ojciec Chrzestny” i wielu innych mafijnych filmów. Stąd też pierścionek na mały palec symbolizuje przynależność do gangsterskiego świata, ale nie tylko. Może on oznaczać przynależność do bractwa lub służyć jako pierścień rodowy. Kiedy jednak chciałabyś włożyć swój ulubiony pierścionek na mały palec, nie miej obaw. Jeśli tylko nie dasz powodów, nikt nie posądzi Cię o przynależność do zorganizowanej grupy przestępczej. Obecna moda kocha biżuterię noszoną w ten sposób, a zwłaszcza niezwykle modne w tym sezonie sygnety.

Pierścionki na mały palec prawej ręki – jakie mają znaczenie?

Biżuteria założona na mały palec prawej ręki może również symbolizować przynależność do gangu, bractwa, rodu z tradycjami, ale najczęściej odnosi się wskazania swojej przynależności zawodowej. Kiedyś srebrne pierścionki na mały palec prawej ręki wkładali zazwyczaj absolwenci takich kierunków jak inżynieria czy ekologia, jednak aktualnie nie ma to najmniejszego znaczenia i taki pierścionek może nosić każdy, najważniejsze, żeby czuł się w nim cool!

Pierścionek – symbolika ozdoby na palcu serdecznym lewej dłoni

W większości krajów miejsce na serdecznym palcu lewej dłoni zarezerwowane jest dla obrączek i pierścionków zaręczynowych, czyli odwrotnie niż u nas, co ma swoje uzasadnienie w historii. Ozdoba w tym miejscu nie musi oznaczać tylko obietnicy ślubu, ale także każde inne przyrzeczenie. Dla niektórych jest to symbol wstrzemięźliwości seksualnej, aż do ślubu, a dla innych przyrzeczenie oczekiwania podczas dłuższej rozłąki. 

Kiedyś wierzono, że noszenie na serdecznym palcu lewej ręki pierścionka przed zaręczynami przynosi pecha. Miał on bowiem dawać potencjalnym kandydatom na męża błędny sygnał, że dana kobieta jest już zajęta. Uniemożliwiał jej w ten sposób znalezienie odpowiedniego partnera, a więc przynosił pecha. Dziś nie ma to znaczenia, noś pierścionki jakie tylko chcesz i na którym palcu chcesz. Baw się i nie bój się eksperymentować z różnymi zestawami.

Pierścionki – znaczenie biżuterii zakładanej na serdeczny palec prawej dłoni

Jeśli również i Ty tak jak większość kobiet, ale też i mężczyzn, zastanawiałaś się, na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy, to odpowiedzią jest właśnie serdeczny palec prawej ręki. Jest to uwarunkowane zarówno historycznie, jak i kulturowo. Podobnie jak obrączka na palcu serdecznym prawej ręki. W praktyce jednak różnie to bywa, niektóre z kobiet po ceremonii ślubnej zostawiają zarówno pierścionek zaręczynowy, jak i obrączkę na swoim miejscu, inne decydują się przełożyć pierścionek na palec serdeczny lewej ręki, a jeszcze innym podoba się pierścionek zaręczynowy na środkowym palcu prawej ręki. Nie ma tutaj sztywnych reguł, bo najważniejsze jest to, aby w biżuterii czuć się swobodnie.

Dwie obrączki na jednym palcu – czy niosą za sobą jakiś przekaz?

Coraz częściej zdarza się łączenie dwóch pierścionków na jednym palcu, rzadziej – obrączek. I o ile pierwsza sytuacja nie niesie za sobą jakiejś szczególnej symboliki i jest po prostu efektem obecnej mody, tak dwie obrączki na jednym palcu mają przekazać ważny komunikat. Biżuterię w ten sposób noszą najczęściej wdowy – zakładają własną obrączkę, a pod nią obrączkę po mężu jako wspomnienie bliskiej sercu osoby.  

Znaczenie pierścionków na palcach. Czy wiesz już, co chcesz przekazać światu za pomocą swojej biżuterii?

Na co dzień każda z kobiet przywiązuje dużą wagę do biżuterii. Każdego ranka miliony Pań skrzętnie dobierają ulubione dodatki do stylizacji, okoliczności, a niekiedy i do aktualnego humoru. Zakładając ulubione złote pierścionki, jednak rzadko która z nich zwraca uwagę na ich znaczenie, a jak widać symbolika i wierzenia związane z tym, co oznaczają pierścionki na palcach, potrafią zaskoczyć. Dziś to, co kiedyś było magiczne, symboliczne zaciera się i nie ma już takiego przesłania jak kiedyś. Ty decydujesz o tym, czy pierścionek, który zakładasz, ma stanowić ozdobę i uzupełnienie stylizacji, czy jednak za jego pomocą pragniesz przekazać coś światu. A być może do tej pory nie byłaś świadoma, że istnieje jakiekolwiek znaczenie pierścionków na palcach i dopiero po lekturze naszego artykułu spojrzysz na swoją biżuterię w innym świetle? Nie bój się eksperymentować i nosić pierścionków w różnych kombinacjach, noś je tak jak lubisz i jak czujesz się dobrze!

Życzymy zjawiskowej biżuterii na każdy dzień.

768 1.25t0.768-1.25zM26.946 22.786q0 4.179-0.464 6.25-0.25 1.054-1.036 1.768t-1.821 0.821q-3.286 0.375-9.911 0.375t-9.911-0.375q-1.036-0.107-1.83-0.821t-1.027-1.768q-0.464-2-0.464-6.25 0-4.179 0.464-6.25 0.25-1.054 1.036-1.768t1.839-0.839q3.268-0.357 9.893-0.357t9.911 0.357q1.036 0.125 1.83 0.839t1.027 1.768q0.464 2 0.464 6.25zM9.125 0h1.821l-2.161 7.125v4.839h-1.786v-4.839q-0.25-1.321-1.089-3.786-0.661-1.839-1.161-3.339h1.893l1.268 4.696zM15.732 5.946v3.125q0 1.446-0.5 2.107-0.661 0.911-1.893 0.911-1.196 0-1.875-0.911-0.5-0.679-0.5-2.107v-3.125q0-1.429 0.5-2.089 0.679-0.911 1.875-0.911 1.232 0 1.893 0.911 0.5 0.661 0.5 2.089zM21.714 3.054v8.911h-1.625v-0.982q-0.946 1.107-1.839 1.107-0.821 0-1.054-0.661-0.143-0.429-0.143-1.339v-7.036h1.625v6.554q0 0.589 0.018 0.625 0.054 0.393 0.375 0.393 0.482 0 1.018-0.768v-6.804h1.625z">